UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Kochani!

19 listopada, w przeddzień uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po dwuletniej przerwie serdecznie zapraszam na coroczną pielgrzymkę do przemyskiej katedry.

Wspólne świętowanie rozpoczniemy o godz. 10.00 referatem Księdza Asystenta Diecezjalnego Józefa Niżnika, następnie w ciszy przed Panem podziękujemy za Boże błogosławieństwo dla naszej organizacji.

Poprzez radosne tajemnice różańca będziemy prosić o szczęście wieczne dla naszych zmarłych i o pokój na świecie i w ludzkich sercach.

O godz. 11.30 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adama Szala zostanie odprawiona Msza Święta – najważniejsze wydarzenie naszego świętowania.

Przybądźmy jak najliczniej do Matki Bożej Jackowej, abyśmy powracając na nasze wspólnotowe świętowanie następnego dnia w naszych parafiach czuli nad sobą płaszcz opieki Maryi.

Zaprośmy również Księży Asystentów parafialnych oddziałów. Bądźmy tego dnia razem przed Tym, który nas powołał i umacnia.

Zabierzmy ze sobą flagi ze św. Andrzejem Bobolą. Podczas pieśni na rozesłanie ,,Boże coś Polskę” unieśmy je wysoko w górę, aby nasz Patron, zarazem Patron naszej Ojczyzny upraszał nam u Boga potrzebny pokój na polskiej ziemi.

Bądźmy ludźmi radości i nadziei.

Dajmy się tego dnia zupełnie prowadzić Temu, który nas stworzył.

Oto jest dzień, który dał nam Pan!

Do zobaczenia w Przemyślu!

Danuta Figiela

Prezes DIAK