SPOTKANIE INTEGRACYJNE W MIĘKISZU STARYM

3  maja 2018 r. w uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, POAK parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Miękiszu Starym zaprosił na wspólne spotkanie modlitewno-formacyjne członków Akcji Katolickiej z Wielkich Oczu.

O  godz. 11.00 wszyscy wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył   proboszcz parafii ks. Czesław Grzebień. W homilii wskazał na rolę Maryi jako naszej Matki,   Orędowniczki i Królowej Polski, a także podkreślił Jej opiekę w dziejach naszego narodu. Modliliśmy się za członków Akcji Katolickiej; o światło Ducha Świętego w pracy i trosce o sprawy Kościoła. Polecaliśmy Bogu Ojczyznę, by cieszyła się pokojem i dobrobytem. Przed  zakończeniem Eucharystii dokonaliśmy Aktu Zawierzenia Akcji Katolickiej Matce Bożej przed   Jej obrazem umieszczonym w ołtarzu głównym.

Po błogosławieństwie udaliśmy się na plebanię, gdzie posileni wspólną agape odbyliśmy   spotkanie formacyjne według ustalonego programu. Rozpoczęliśmy je modlitwą, a następnie ks. Asystent przeprowadził kwadrans ewangeliczny odczytując z Pisma Świętego fragment o uciszeniu przez Jezusa burzy na jeziorze. Po krótkiej dyskusji przystąpiliśmy do rozważania materiału formacyjnego dotyczącego dojrzałości chrześcijańskiej. Główną myślą i zadaniem  Akcji Katolickiej powinno być „szukanie tego co łączy, a nie dzieli”. W dyskusji, która się wywiązała uczestniczyli wszyscy obecni. Wymieniliśmy też swoje doświadczenia z pracy obu oddziałów, a goście z zainteresowaniem obejrzeli naszą kronikę. Po modlitwie kończącej spotkanie poczęstowaliśmy wszystkich okolicznościowym tortem z okazji 20-lecia istnienia i działania POAK w Miękiszu Starym, przypadającą właśnie w tym pięknym miesiącu. Serdeczne podziękowania za miłą atmosferę dla wszystkich, a szczególnie przybyłych gości.

Szczęść Boże

Wanda Bałtowska

Prezes POAK w Miękiszu Starym