KOLEJNA STUDNIA W AFRYCE – W CZADZIE

Kochani!

Kolejna studnia w Afryce, w Czadzie. Tym razem zadedykowana właśnie wam, uczestnikom akcji makulatura za wodę. Cieszę się, ze mięliśmy okazję w ten sposób upamiętnić i tym samym okazać naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy tak ofiarnie zaangażowali się w tę akcję, która daje wodę mieszkańcom wielu wiosek na terenie mojej parafii. Naszą pamięcią i wdzięcznością obejmujemy wszystkich uczestników tej akcji, jak to napisaliśmy na tablicy,  przede wszystkim tych, którzy tę makulaturę przynoszą, bo bez ich wrażliwości i chęci pomagania nie było by wody. Chciałbym jednak wymienić osoby i instytucje, bez których ta akcja na pewno nie przyniosłaby takich owoców. Najpierw inicjatorów i organizatorów tej akcji, pana Ryszarda i grupę charytatywna z Parafii Farnej w Przeworsku oraz wszystkich animatorów, którzy w terenie, tak ofiarnie organizują zbiórkę makulatury w rożnych miejscowościach. Pragniemy podziękować Księżom proboszczom z terenu diecezji przemyskiej i rzeszowskiej, którzy wspierają tę akcję udostępniając punkty zbiorki makulatury. W tym miejscu chciałbym wyróżnić cztery parafie: Parafia Malawa, Parafia Gniewczyna i Parafia Katedralna z Przemyśla,  które ufundowały samodzielnie trzy studnie i Parafia Podwyższenia Krzyża z Rzeszowa, która dostarcza najwięcej makulatury,  wydziałowi misyjnemu Diecezji Rzeszowskiej, który koordynuje te akcje na terenie diecezji, szkołom z terenu  Podkarpacia a także mediom, które od samego początku te akcje popierają i propagują. Nie mogę zapomnieć o osobach prywatnych, które dzięki tej akcji ufundowali studnie w mojej parafii: państwu Wiesławowi i Krystynie z Rzeszowa, państwu Stanisławowi i Barbarze z Miłocina i państwu Marii i Józefowi z Brzozowa.

Kochani, Wszystkich was ogarniamy nasza pamięcią i wdzięcznością, i możecie być pewni, że macie wasze miejsce nie tylko na tej tablicy upamiętniającej wasze świadectwo żywej wiary i czynnej miłości bliźniego, ale przede wszystkim w moim sercu i w sercach tych wszystkich, którym daliście wodę. Otaczamy was także naszą modlitwą prosząc Pana Boga o wszelkie dobro dla was.

Studnia dla wioski Midikil została zainstalowana w połowie marca i poświęcona w niedziele palmowa. Jest to bardzo duża wioska, która do tej pory posiadała tylko jedną studnie. Było im bardzo ciężko, dlatego jak widać na zdjęciach bardzo się cieszą i są bardzo wdzięczni za to, co uczyniliście dla nich.

Niech Pan Bóg wam błogosławi i hojnie wynagradza.

ks. Edward

Czad/Afryka