AKCJA KATOLICKA PRZY PARAFII PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W SANOKU

Jak zwykle, w drugi poniedziałek miesiąca, członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Przemienienia Pańskiego w Sanoku, przed swoim spotkaniem formacyjnym, biorą udział we Mszy św.  W poniedziałek tj. 13 listopada 2017 r. było podobnie, z tym, że Msza św. miała bardziej uroczysty charakter. Przychylając się do prośby pani prezes KIAK i wypełniając pragnienie naszych serc zawierzyliśmy  Akcję Katolicką świętemu Janowi Pawłowi II zaznaczając również 15. rocznicą powstania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. 

Przed ołtarzem wystawiony był obraz i relikwie św. Jana Pawła II. Czytanie, przed ewangelią, miała nasza koleżanka Marysia, śpiew psalmu wykonała Teresa. Słowo Boże wygłosił asystent Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej ks. proboszcz Andrzej Skiba. Przybliżył, członkom Akcji Katolickiej i zebranym wiernym, nauczanie św. Jana Pawła II, a w szczególności zapadły nam w pamięci wymienione pielgrzymki Ojca Świętego do naszej Ojczyzny i płynące z nich nauki. Modlitwę wiernych przedstawił Wojciech. Dary ołtarza przekazały panie Urszula, Krystyna, Łucja i Renata. Na zakończenie Eucharystii, członkowie Akcji Katolickiej podeszli do wizerunku i relikwii św. Jana Pawła II i w postawie klęczącej   dokonano Aktu Oddania Akcji Katolickiej  Św. Janowi Pawłowi II. Po błogosławieństwie była możliwość ucałowania relikwii świętego.

W przeżywaniu tej Świętej Eucharystii brali również udział przedstawiciele z innych oddziałów Akcji Katolickiej ? z parafii oo. Franciszkanów w Sanoku, NSPJ Sanok- Posada, Wniebowstąpienia Pańskiego Sanok-Olchowce, Narodzenia NMP  Sanok-Dąbrówka, św. Królowej Jadwigi w Długiem. Po Mszy św. spotkaliśmy się w salce na plebani.    

Teresa Stareńczak

fot. Jakub Radożycki