#ZATRZYMAJABORCJE

Obywatelska inicjatywa ustawodawcza #ZatrzymajAborcję ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa przesłanki eugenicznej. Na mocy tej przesłanki w Polsce zabijanych jest obecnie 96% dzieci spośród wszystkich poddawanych aborcji: w 2015 r. w polskich szpitalach było to 1000 spośród 1044 dzieci poddanych aborcji.

Inicjatywa cieszy się poparciem polskich biskupów. Zostało ono wyrażone m.in. w komunikacie z 376. Zebrania Plenarnego KEP, w którym czytamy: Biskupi podtrzymują wołanie o pełną ochronę prawną dzieci poczętych jako konstytucyjne prawo do życia. Podczas zebrania plenarnego Konferencja Episkopatu Polski zapoznała się z obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj aborcję”, mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego w perspektywie powiększającego się zakresu eugeniki prenatalnej. Biskupi polecają modlitwie tę inicjatywę i popierają zbieranie podpisów?.

W związku z powyższym, Metropolita Przemyski, abp Adam Szal oraz Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, ks. Marek Machała, zachęcają duszpasterzy i wszystkich wiernych do gorliwego włączenia się w zbiórkę podpisów, która będzie trwała w Archidiecezji do końca października 2017 r.

Za zbiórkę podpisów w Archidiecezji Przemyskiej odpowiada wyłącznie
ks. Marek Machała (kom. 602 385 838)
, z którym należy kontaktować się w tej sprawie.

Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie zatrzymajaborcje.pl .