Z NADZIEJĄ W NOWY ROK PAŃSKI 2021

Mijający rok przyniósł całemu światu wielkie doświadczenie chorobą Covid-19 a nam katolikom zamieszkałym w kraju nad Wisłą, dodatkowo wielu bolesnych doświadczeń, profanowania kościołów i świętych wizerunków naszej wiary.

Za nami trudny rok. Ograniczenia dotyczące ilości wiernych w kościołach i dla bardzo wielu z nas brak dostępu do sakramentów, spowodował w naszym życiu niemalże całkowity przewrót. Dziś dziękujemy za wszystkie transmisje Mszy Świętych, które pomogły nam przeżyć nie tylko obchodzone święta, ale pozwoliły umocnić nasza codzienność. Wielu z nas doświadczyło choroby, ale też pożegnało swoich bliskich. To bardzo trudny rok.

Wciąż trwamy w oktawie Bożego Narodzenia, w której to radujemy się z narodzin Syna Bożego. Mijający rok dał nam też odrobinę radości. Przywołujemy wspomnienia rekolekcji między diecezjalnych, 100. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II, jasnogórską pielgrzymkę oraz obchody 100. lecia Cudu nad Wisłą. Za nami rok mobilizacji przy urnach wyborczych i obrona naszych świątyń. Jednak najwięcej z minionego czasu, chyba każdy z nas poświecił na modlitwę.

Czcigodni Kapłani, Szanowni Państwo Prezesi z całymi Zarządami i wszyscy członkowie Akcji Katolickiej, wszystkim serdecznie dziękuję, za każde podjęte dzieło w tym wyjątkowo trudnym roku, a w szczególności za jedność w modlitwie. Z ufnością i nadzieją wejdźmy w Nowy Rok Pański 2021. Rok w czasie, którego pogłębimy znaczenie tajemnicy Eucharystii a za wskazaniem papieża Franciszka poświęcimy go rodzinie, ale też swoje miejsce niech znajdzie patron roku Św. Józef.

Wszystkim życzę zdrowia i powrotu do upragnionej „normalności” życia, niech Nowonarodzony błogosławi nam i naszej Ojczyźnie. Szczęśliwego Nowego Roku!

Króluj nam Chryste!

Urszula Furtak
prezes Akcji Katolickiej w Polsce