ZAPRASZAMY NA OGÓLNOPOLSKI KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Już w niebawem w niedzielę 12 listopada o godz.11.00 zapraszamy na VIII Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Podczas Koncertu wystąpią chóry, zespoły i soliści z szesnastu polskich diecezji. W pieśni patriotycznej zaprezentują się dzieci, młodzież i dorośli.

Pragniemy poinformować, że po raz kolejny Koncert zostanie nagrany i udostępniony w dniu następnym a link znajdzie się na stronie Akcji Katolickiej w Polsce. Na Koncert jest wstęp wolny, jednak na Sali Koncertowej ilość miejsc jest ograniczona. Wszystkich Wykonawców i gości uprasza się o odświętny strój.  Wykonawcy potwierdzają swoje przybycie w Biurze Koncertu, które zlokalizowane będzie na Zamku Królewskim przy Skarbcu.

Podobnie jak poprzednie edycje, tegoroczny Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej otrzymał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Koncert współorganizowany jest z Zamkiem Królewskim w Warszawie. Patronat medialny sprawuje TV TRWAM i Radio Maryja. Głównym Sponsorem Koncertu jest PKN Orlen S.A. Organizację Koncertu po raz kolejny wspiera również Fundacja ARP.

Serdecznie zapraszamy na to piękne patriotyczne wydarzenie wpisujące się w obchody 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski.

W imieniu Zarządu Akcji Katolickiej w Polsce
Urszula Furtak, prezes

WYKONAWCY OGÓLNOPOLSKIEGO KONCERTU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ 2023

Rada Artystyczna Akcji Katolickiej w Polsce, organizatora Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej ojczyźnie”, która obradowała w dniu 12 października 2023 roku pod przewodnictwem Ks. prof. Andrzeja Filabera, dokonała wyboru Wykonawców. Uzgodniła kolejność występów dokonując jednocześnie wyboru ich repertuaru, który zamieszczamy poniżej.

Tegoroczny Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej, odbędzie się w niedzielę, 12 listopada o godz.11.00 w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Wszystkich Wykonawców obowiązuje odświętny strój z elementem patriotycznym (np. rozetka, wstążka). Jednocześnie zgodnie z regulaminem Koncertu dopuszcza się strój nawiązujący do treści prezentowanych utworów.

Pragniemy poinformować, że po raz kolejny Koncert będzie nagrany i udostępniony. Organizatorzy zapewniają obsługę akustyczną, nagłośnienie i fortepian, nie pokrywają kosztów dojazdu i pobytu. Zwracamy się z prośbą, aby dzieci i młodzież biorąca udział w wydarzeniu nie pozostawała bez opieki rodziców lub opiekunów.

Wszystkich Wykonawców prosimy o zgłoszenie swojego przybycia do rejestracji w Biurze Koncertu, które zlokalizowane będzie na Zamku Królewskim przy Skarbcu. Bardzo prosimy o zachowanie dozwolonego czasu dla każdego utworu, aby łącznie nie przekroczyć zadeklarowanego czasu występu. Wręczenie pamiątkowych dyplomów i statuetek oraz wspólne zdjęcie wykonawców zaplanowano po pierwszej części a dla drugiej grupy Wykonawców na zakończenie Koncertu. Informujemy, że na Koncert jest wstęp wolny, jednak na Sali Koncertowej ilość miejsc jest ograniczona.

Podobnie jak poprzednie edycje, tegoroczny Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej otrzymał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.  Koncert współorganizowany jest z Zamkiem Królewskim w Warszawie. Głównym Sponsorem Koncertu jest PKN Orlen S.A. Organizację Koncertu po raz kolejny wspiera również Fundacja ARP. Patronat medialny sprawuje TV TRWAM i Radio Maryja oraz Polskie Radio.

Serdecznie zapraszamy na to piękne patriotyczne wydarzenie.

W imieniu Rady Artystycznej Organizatora,

Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce

 

 

Wykonawcy Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej, 12 listopada 2023 r.

 1. Chór Canticum Gratiorum – Archidiecezja Warszawska
  1. Ojcze nasz
  2. Nieście chwałę, mocarze
 2. Oliwia Kozak – Diecezja Drohiczyńska
  1. Ojczyzna
  2. O mojej ojczyźnie
 3. Zespół Stefanki – Archidiecezja Przemyska
  1. Pałacyk Michla
  2. Maki – Ej dziewczyno, ej niebogo
 4. Zofia Kosobucka – Diecezja Pelplińska
  1. Taki kraj
  2. O mój rozmarynie
 5. Zespół OKTECIK – Archidiecezja Gdańska
  1. Moja mała dziewczynka z AK
  2. Piechota
 6. Natalia Pyszczek – Diecezja Sandomierska          
  1. Warto jest wierzyć
  2. Cisza-modlitwa katyńska
 7. Duet SIOSTRY – Diecezja Bielsko-Żywiecka
  1. Mamo, Tyś płakała
  2. Kocham wolność
 8. Zespół Wiolinki – Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska
  1. My dzieci Kramskiej ziemi
  2. To nasza Ojczyzna

       Przerwa

 1. Chór Parafialny JANOWICE – Diecezja Tarnowska
  1. Bywaj dziewczę zdrowe
  2. Wojenko, wojenko
 2. Wiktoria Szymańska – Archidiecezja Poznańska
  1. Modlitwa Dziewczyńska
  2. Braciszku
 3. Schola dziecięca Parafia Św. Antoniego w Sokółce – Archidiecezja Białostocka   
  1. Wolność
  2. Pierwsza kadrowa
 4. Szymon Ivanćik – Diecezja Siedlecka
  1. Dziś idę walczyć mamo
  2. Biały Krzyż
 5. Julia Łukasiewicz – Diecezja Bydgoska   
  1. Warszawo ma
  2. Jest takie miejsce, taki kraj
 6. Zespół MAŁE WOJACZKI – Diecezja Radomska   
  1. Niepodległa-Niepokorna
  2. Matko o twarzy czarnej
 7. Zuzanna Obsadna – Diecezja Kaliska
  1. Czerwone maki na Monte Cassino
  2. Miejcie nadzieję
 8. Zespół „Prowadź mnie” – Archidiecezja Krakowska
  1. Legiony, Marsz Pierwszej Brygady
  2. Rota