WIOSENNY DZIEŃ SKUPIENIA W PRZEMYŚLU

W sobotę 30 marca w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Przemyślu odbył się wiosenny dzień skupienia dla Archiprezbiteratu Przemyskiego. Po wspólnej modlitwie konferencję o bł. ks. J. W. Balickim wygłosił ks. dr Marcin Kapłon. Przybliżył nam życie i działalność apostolską kapłana, który troszczył się o biednych i odrzuconych. Trudy i przeciwności losu wpisywały się w codzienność ks. Jana ale On nigdy nie poddawał się apatii i zniechęceniu. Myślą przewodnią Jego życia były słowa: Dobrze Panie, dobrze żeś mnie upokorzył”

Prelegent wskazał członkom Akcji Katolickiej te cechy charakteru błogosławionego ks. Jana w których możemy Go naśladować.

Po odmówieniu Litanii do  błogosławionego ks. Jana Balickiego mogliśmy ucałować Jego relikwie i prosić o potrzebne dla nas łaski.

Punktem kulminacyjnym była Eucharystia, której przewodniczył ks. prałat Marian Kozma, homilię wygłosił ks. dr Marcin  Kapłon a współcelebransem był o. Sylwester – Karmelita Bosy.

Składam serdeczne podziękowania kapłanom za posługę w konfesjonale i za wspólną modlitwę. Ks Marcinowi za przybliżenie postaci błogosławionego ks. J. W. Balickiego. Wszystkim członkom Akcji Katolickiej dziękuję za obecność. Niech dobry Bóg nam błogosławi.

Odpowiedzialna za Arch.Przemyski

Łucja Podbilska