UROCZYSTOŚCI CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

W Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, miała miejsce uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, patronalnego święta Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Po słowach powitania przez ks. prał. Józefa Niżnika, asystenta diecezjalnego Akcji Katolickiej archidiecezji przemyskiej, ks. Asystent przybliżył postać św. Andrzeja Boboli w kontekście jego patronatu nad naszą Ojczyzną, a także zbliżającą się 460. rocznicę urodzin św. Andrzeja. Kustosz sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie zachęcał do wspólnej modlitwy nowennowej w dniach 22-30 listopada w intencji naszej Ojczyzny.

Następnie wysłuchaliśmy referatu dr hab. Mieczysława Ryby prof. KUL.

Kulminacyjnym punktem tej uroczystości była Msza św. której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. abp Adam Szal, metropolita przemyski, w asyście ks. bp Stanisława Jamrozka oraz księży asystentów POAK oraz KSM.

Po zakończonej uroczystości, pani Danuta Figiela przekazała ogłoszenia dotyczące bieżącej pracy Akcji Katolickiej. Poprosiła o zgłaszanie propozycji do plany pracy Akcji Katolickiej na rok 2022, które można przesyłać na adres program@akprzemyska.pl