NOWENNA ORAZ MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY W STRACHOCINIE – 30 LISTOPADA 2021

Drodzy czciciele św. Andrzeja Boboli!
Drodzy Rodacy!

          W tym roku 30 listopada, przypada 430 rocznica urodzin św. Andrzeja. Data urodzin jest umownie przyjęta, gdyż w dokumentach jakie dotychczas znamy trudno napotkać wiadomości na ten temat. Dziwnym się wydaje, że zakonu jezuitów, który znany jest w Polsce z bogatego archiwum, nie posiada dokumentu, który podaje datę urodzenia, miejsce i imiona najbliżej rodziny. Stąd przez lata powstawały różne hipotezy, szczególnie dotyczące miejsca urodzenia, zaś z ustaleniem daty urodzin nie było większych trudności. Dziś generalnie, jako miejsce urodzin przyjmuje się Strachocinę, parafię w archidiecezji przemyskiej na Podkarpaciu. Wpływ na tą decyzję miała praca ks. Jana Poplatka, jezuity, o bł. Andrzeju Boboli z roku 1936, ale decydujący wydarzenie z 16 maja 1987 roku, gdy podobnie, jak w Pińsku i Wilnie, św. Andrzej ponownie objawił się i powiedział, że trzeba go tutaj zacząć czcić. Kult Świętego a parafii rozpoczął się w roku 1988. Dziś Strachocina staje się ważnym ośrodkiem w szerzeniu jego kultu w naszej Ojczyźnie.

          Tutaj odbywają się co miesięczne modlitewne spotkania ze Świętym, a Bobolówka, miejsce zamieszkania szlacheckiej rodziny Bobolów w parafii, nabrała charakteru sakralnego. Gromadzą się na niej patrioci i ci wszyscy, którym na sercu leży katolickie oblicze Ojczyzny. Modlitwy wznoszone w tym miejscu, już nie raz okazały się skuteczne i owocne zarówno w wymiarze osobistym, jak i narodowym. Dzięki temu istnieje przekonanie, które tu się potwierdza, że na św. Andrzeja zawsze możemy liczyć, szczególnie wówczas, gdy ludzkie możliwości okazują się już niewystarczające.

          Dziś, gdy Polską targają liczne podziały, wzajemne oskarżanie się i posądzenia, a zachowania niektórych Polaków zakrawające na zdradę narodową – to sami nie potrafimy z tym sobie poradzić. Ponadto środowiska liberalne na zachodzie Europy stosujące dyktat wobec Polski i nie przyjmujące żadnych sensownych argumentów nie zmienią nastawienia do Polski bez ingerencji Boga. Potrzebna więc jest pomoc z nieba.

          Dlatego świadomi cudu na Wisłą w roku 1920, który uprosili mieszkańcy Warszawy przez wstawiennictwo błogosławionego wówczas Andrzeja Bobolę. Za udział w tym cudzie bł. Andrzej został kanonizowany. Dziś, gdy są inne zagrożenia dla Ojczyzny podejmijmy z racji rocznicy urodzin św. Andrzeja modlitwę nowennową w dniach 22-30 listopad intencji naszej Ojczyzny w nadziei, że Patron Polski i tym razem nie zawiedzie oczekiwań Polaków. Nowenna w sanktuarium w Strachocinie będzie w godzinach 16.30-17.00 i można się będzie łączyć przez kamerę umieszczoną w naszej świątyni. Na zakończenie nowenny, 30 listopada, o godz. 15.00 odprawimy Drogę Krzyżową na Bobolówce, a o godz. 17.00 Mszy św. przewodniczyć będzie abp Andrzej Dzięga, metropolita kamieńsko-szczeciński. Cieszyć się należy i dziękować Bogu, że w modlitwę nowennową włączyli się Wojownicy Maryi, którzy w rocznicę urodzin pielgrzymować będą do Strachociny. Zapraszam wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny do udziału w tej modlitwie na Bobolówce za przyczyną św. Andrzeja Boboli.

 

NOWENNA PRZED 430 ROCZNICĄ URODZIN ŚW. ANDRZEJA

Pobierz plik w formacie PDF

lub przejdź do strony parafii Strachocina >>

Nowenna w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie codziennie o godz. 16:30