UCZYŃMY TO DLA NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZYPOSPOLITEJ

APEL AKCJI KATOLICKIEJ W SPRAWIE WYBORÓW PREZYDENCKICH

Dziś chodzi o Polskę bezpieczną, silną gospodarczo ale też o jej chrześcijańską tożsamość. Naród bez duszy to naród stracony. My katolicy świeccy, zwarci i gotowi do udziału w wyborach Prezydenta dla naszej Ojczyzny idziemy i zachęcamy innych, by wybrać właściwy program, opowiedzieć się za prawdą i niezmiennie wymagać. Od siebie ale też od tych, którym udzielamy swego mandatu. W naszej Ojczyźnie nie ma już miejsca na przeciętność i bylejakość, na manipulacje i kłamstwa.  Na przywileje nielicznych i społeczną niesprawiedliwość. Rozpoczęte przemiany niemalże sprzedanego i rozkradzionego państwa należy kontynuować.

Przez lata pracując społecznie dla pomnażania dobra wspólnego, jako osoby zaangażowane w dzieło Akcji Katolickiej, doskonale rozumiemy to czego doświadczała większość społeczeństwa. Nie ma miejsca na skrajną biedę, deprawację dzieci i szantażowanie młodzieży. Nie ma miejsca na poniżanie wielkiej rzeszy ludzi wierzących i przyzwalania na liczne występki szerzących się profanacji.

Jesteśmy dumni z rozwoju Polski. Nie możemy się zgodzić na wybór kandydatów, którzy deklarują podpisanie ustawy rozszerzającej możliwość wykonywania aborcji. Szafowanie świętością życia ludzkiego w zamian za poparcie w wyborach, zasługuje na jednoznaczne nasze wykluczenie!

Nie musimy dziś nikogo przepraszać za to, że kierujemy się w życiu zasadami wiary, prawdą i uczciwością, miłością i troską o nasze rodziny, dzieci i młodzież, że troszczymy się o dalsze losy Polski. Za to, że jesteśmy szczęśliwi bo poznaliśmy Boga. Boga, Stwórcę człowieka, mężczyzny i niewiasty, których obdarzył łaską potomstwa.

Czas na tych, którzy zagrabiali i sprzedawali Polskę a przy tym zajmowali się tylko sobą już minął. Teraz, czas na prawych, którzy wzorem za tymi co oddali dla Niepodległej życie, dziś jako kolejne pokolenie wiernych Bogu i Ojczyźnie, będą dalej iść odważną drogą męstwa a czas dalszego rozwoju Polski uczynią realnym. Nie ulegnijmy nachalnej propagandzie, wybierzmy prawdziwe życie, nie utopię. Uczyńmy to dla Najjaśniejszej!

W imieniu  Zarządu,

Urszula Furtak,

prezes Akcji Katolickiej w Polsce

Częstochowa, 20.06.2020 r.