ŚWIĘTY MIKOŁAJ W CZARNEJ

W niedzielę 9 grudnia w Ośrodku Kultury w Czarnej dzieci z parafii Czarna jak również z okolicznych miejscowości uczestniczyły w spotkaniu ze Świętym Mikołajem.

Na to bardzo oczekiwane spotkanie zwłaszcza przez milusińskich  zaprosił  Teatr Hybrydowy działający przy tutejszym Ośrodku Kultury, Akcja Katolicka, Rada Sołecka i Gminny Ośrodek Kultury .Panie z AK zatroszczyły się o napoje dla spragnionych , a cukiernia pani Czesławy Nycz

O słodkości dla milusińskich. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym  obejrzeniem sztuki teatralnej „Piotruś Pan ”w trakcie której dzieci bardzo żywiołowo dopingowały swoich bohaterów.  Następnie była wspólna zabawa ze Św. Mikołajem, która zakończyła się rozdaniem drobnych prezentów, którymi były obdarowane wszystkie dzieci , a chętni mogli również odbyć sesję fotograficzną ze Świętym Mikołajem.

Akcja Katolicka serdecznie dziękuje współorganizatorom i wszystkim którzy zechcieli skorzystać z naszego zaproszenia. Dzięki takim wspólnym działaniom budujemy nasze wspólne relacje tak społeczne jak i między pokoleniowe.

Mamy nadzieję, że tradycja Św. Mikołaja tego z naszego dzieciństwa będzie podtrzymywana przez młode pokolenie.

 

Prezes POAK

Maria Tabaka