KIERUNKI PRACY I KALENDARIUM AKCJI KATOLICKIEJ NA ROK 2022

Wkroczenie w adwent otwiera przed nami nowy rok duszpasterski.
Kierunki pracy i kalendarium AK na rok 2022

Kolejny raz w naszym życiu zabłysło adwentowe światło, symbol Chrystusa, Światłości świata. W naszych świątyniach usłyszeliśmy, że „przez adwent Bóg prowadzi nas do równowagi serca”,  ale też do refleksji nad tym, czego w naszym życiu jest za dużo a czego nam brakuje. Serdecznie zachęcamy aby także wśród nas członków Akcji Katolickiej, oczekiwanie na przyjście Chrystusa nie było obojętne. Wypełnijmy je modlitwą, która pomoże w zachowaniu równowagi w naszym życiu, a przywitanie nadchodzącego Pana uczyni wyjątkowo radosnym.

Wraz z początkiem nowego roku liturgicznego Akcja Katolicka w całej Polsce podejmuje jeden kierunek prowadzonej formacji ściśle wg wskazań pasterzy polskiego Kościoła. Nasze skupienie i pogłębienie wiary pozostaje nadal wokół Eucharystii. Posłani w pokoju Chrystusa, to tytuł aktualnie podejmowanego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, który zawiera tematykę skutków udziału wiernych we Mszy Świętej. Pomogą nam w tym materiały formacyjne na rok 2022, zredagowane pod kierunkiem Ks. prof. Tadeusza Borutki.

W rozpoczętym roku wspierać nas będą także opracowane kierunki pracy Akcji Katolickiej w Polsce i  zatwierdzone przez Krajowego Asystenta Kościelnego. Podobnie jak w latach poprzednich dokument skonstruowano w podzieleniu na kilka bloków tematycznych. Pierwszy przybliżający realizację programu duszpasterskiego z ukierunkowaną potrzebą formacji i zadaniami dla członków Akcji Katolickiej. Drugi podejmuje zwołany przez Papieża Franciszka Synod, którego tematem jest „O Kościół synodalny: komunia, uczestnictwo i misja”, który zakończy się XVI Zwyczajnym Zgromadzeniem Ogólnego Synodu Biskupów, w październiku 2023 roku w Rzymie. Już niebawem również wszyscy członkowie Akcji Katolickiej zostaną zaproszeni osobistego włączenia się w jego proces. Ostatni z zaproponowanych bloków kieruje nas ku wzroście i umacnianiu nas samych a także struktur naszego Stowarzyszenia.

W tematycznych zakładkach naszej strony internetowej zamieszczamy również przyjęte podczas październikowego spotkania Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej ogólnopolskie kalendarium Akcji Katolickiej, które zapewne bogato dopełnią inicjatywy diecezjalne.

Urszula Furtak,

Prezes Akcji Katolickiej w Polsce

KIERUNKI PRACY AKCJI KATOLICKIEJ W POLSCE NA ROK 2022. „Posłani w pokoju Chrystusa”. Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa. [DO POBRANIA – PDF]

KALENDARIUM AKCJI KATOLICKIEJ W POLSCE NA ROK 2022 [DO POBRANIA – PDF]