JAN PAWEŁ II NASZ WIELKI ŚWIĘTY

Spirala szkalowania całego Kościoła i uwłaczania jego świętościom, a w ostatnich dniach szczególnie ukierunkowana na osobę Świętego Jana Pawła II przybiera na sile. Jako ludzie wiary, wiemy doskonale, że atak jest bronią tych, którzy mają problem z własnym sumieniem, rozumieniem granic swojej wolności, ale też staje się nieodpartą pokusą by Kościół urządzić według osobistego „widzi mi się”.

Kościół nie jest „ich” ani nasz, jest Chrystusowy! Przynależeć do niego to dzieło wymagające życia wg pozostawionych Bożych przykazań, by ich drogą dążyć do świętości i na tę drogę świadectwem życia zapraszać innych. Dziś po raz kolejny dziękujemy za dar, osobę i nauczanie naszego Świętego Patrona, Jana Pawła II, który wezwał nas do służby Chrystusowi, a który dla każdego kiedyś będzie sędzią sprawiedliwym.

Ludzie Akcji Katolickiej, ramię w ramię z innymi wierzącymi, tak jak stanęli w obronie naszych świątyń, podczas wulgarnych i rozemocjonowanych strajków, nieprzewidywalnych w skrajnym wyrażaniu wrogości wobec ludzi Kościoła, po ogłoszeniu Trybunału Konstytucyjnego o prawie do życia, tak i dziś wspólnie pragną wyrazić swoją przynależność do Kościoła Chrystusowego. W poczuciu bliskości jego świętych, szczególnie tak bliskiego nam Świętego Wielkiego Papieża Polaka, stanąć w obronie poniewieranego dobrego imienia i upraszać Jego wstawiennictwa przed Bogiem dla pogubionych sumień rzeszy Polaków.

Odrzucając wprowadzany przez media zamęt, bolejemy nad każdym grzechem, tak jak to czynił Św. Jan Paweł II, zabierając głos w sprawie przestępstw wśród duchownych. Otaczamy modlitewnym wsparciem, tak jak czynił to nasz umiłowany Święty Jan Paweł II, wszystkich oddanych służbie Bogu kapłanów, którzy pełnią swoją posługę z pełną uczciwością oraz często z heroicznym samopoświęceniem.

Jeszcze na świeżo w pamięci mamy profanacje obrazów Matki Bożej, szydercze sztuki teatralne, bluźnierstwa na marszach równości i zalewanie nim przestrzeni medialnej, niszczenie świątyń po seanse nienawiści dopominające się prawa, do nieograniczonej możliwości zabójstwa bezbronnego dziecka. Dziś tę przestrzeń, we wszystkich odmianach przeciwnicy wiary pragną wypełnić zniesławianiem Papieża Polaka. Próbują odebrać wierzącym wielki autorytet, podważyć świętość. Nam jednak bliższy jest wizerunek Świętego przytulony do Krzyża Zbawiciela. Kogo szkalowanie i oczernianie będzie niebawem? Zadajemy sobie pytanie, kto następny?

Budowanie na piachu szybko zamienia się pył, dlatego my, ludzie wiary nadal budujmy na piotrowej skale Kościół naszego Pana. Odrzucając ciemność patrzmy z nadzieją ku Chrystusowi – światłości świata.

Urszula Furtak
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce