I MARSZ PAPIESKI

2 kwietnia ulicami Warszawy przejdzie I Marsz Papieski. Zachęcamy by jak najszerzej włączyli się w niego członkowie Akcji Katolickiej. Zabierzmy banery i flagi Akcji Katolickiej ale też flagi papieskie. Rozpoczęcie godz. 11.00. Przebiegać on będzie trasą od Ronda Dmowskiego, ulicami Marszałkowską i Królewską, przez plac Piłsudskiego i zakończy się przy Archikatedrze Warszawskiej św. Jana Chrzciciela przy ulicy Świętojańskiej, gdzie o godz. 12.30 będzie sprawowana Msza św.

Podobne marsze odbędą się w wielu miastach Polski, w tym także w papieskim Krakowie. W wielu miejscach Akcja Katolicka podejmuje prowadzenie modlitw za naszą Ojczyznę, nabożeństw Drogi Krzyżowej, spotkań i konferencji wszystkich opartych na nauczaniu Św. Jana Pawła II.

Jako dorośli Polacy doskonale pamiętamy Osobę Św. Papieża Polaka, jego nauczanie i niezwykłą troskę o katolicką Polskę. Ostatni czas pokazał, że nie może zabraknąć w nas czytelnego świadectwa nie tylko do obrony Św. Jana Pawła II, ale przede wszystkim do życia w prawdzie i godności człowieka.

Niosąc innym przesłanie miłości, przesłanie dla współczesnego świata wypełniamy misję i otwieramy drzwi Chrystusowi, którego głosił całemu światu nasz Święty Patron Jan Paweł II.

W imieniu Zarządu Krajowego

Urszula Furtak,

prezes Akcji Katolickiej w Polsce