FESTYN PARAFIALNY WOŁKOWYJA 2018

Tradycją naszej parafii w Wołkowyi stało się już wspólne świętowanie Dnia Dziecka na naszym Festynie Parafialnym. Festyn jest organizowany wspólnie przez Parafię Rzymskokatolicką w Wołkowyi, Zespół Szkół im. Ks. Jana Siuzdaka w Wołkowyi oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Wołkowyi. Zgodnie z intencją pomysłodawców najważniejsze jest, by dzień ten stał się inspiracją dla samych rodzin do ich wzajemnego zbliżenia się, lepszego poznania, spędzenia razem czasu. Takie momenty pozwalają zwyczajnie nacieszyć się wzajemną obecnością bez konkurencji telewizora, komputera, SMS-ów czy nerwowego patrzenia na zegarek.

W tym roku Festyn odbył się 10 czerwca. Na boisku stadionu sportowego w czerwcowy i niezwykle wyjątkowy dzień spotkaliśmy się, by wspólnie razem przeżyć ten czas. Czas spotkania naszych rodzin, społeczności Zespołu Szkół im. Ks. Jana Siuzdaka w Wołkowyi oraz mieszkańców naszych wiosek. Dzień ten, chociaż dżdżysty, był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich tutaj zgromadzonych.

Dzień dzisiejszy nie miałby tak wyjątkowej oprawy, gdyby nie sponsorzy, którzy swoimi darami przyczynili się do zorganizowania dzisiejszego naszego spotkania. Serdecznie im dziękujemy. Wśród nich byli między innymi: Wójt Gminy Solina, Ośrodek Rancho (Danuta i Mieczysław Wojtanowscy) w Wołkowyi, PGE E. Odnawialna O. Solina, Departament Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, GOKSiT Polańczyk, powiaty Leski i Bieszczadzki, Burmistrz Ustrzyk Dolnych, Nadleśnictwo Lutowiska (jak co roku), PGNiG Sanok, Bank Spółdzielczy Lesko, jednostki OSP Bukowiec, Górzanka i Stańkowa i wielu innych.

Również wiele wysiłku w przygotowanie Festynu włożyli członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Wołkowyi oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wołkowyi, którzy prowadzili zabawy integracyjne oraz uczniowie ze szkolnego chóru, którzy dostarczyli nam wspaniałych przeżyć wykonując przepięknie różne utwory.