DZIĘKUJĄC ZA ODCHODZĄCY, WITAMY NOWY 2020 ROK.

Koniec roku to także właściwy czas na podziękowania. Pozwólcie więc drodzy Kapłani, Prezesi z całymi Zarządami i wszyscy członkowie Akcji Katolickiej, że serdecznie Wam podziękuję, za to co zrobiliście dla swojej parafii, diecezji, ale też za to, że wielokrotnie daliście się poznać jako ludzie niezachwianej wiary, promieniując na cały Kościół w Polsce. Dziękuję za udział w formacji, za trud wszystkich dojazdów i spotkań, za poświęcony czas.  Pragnę podziękować za wszystkie akcje broniące życia nienarodzonych dzieci, za podkreślanie wartości chrześcijańskiej rodziny i stanowczy brak przyzwolenia na deprawację naszych dzieci. Za okazaną pomoc naszej młodzieży. Dziękuję za odpowiedzialność powierzonej Wam misji, każdą modlitwę i otoczenie troską naszych Kapłanów.

Nadchodzący rok podaruje nam szczególną bliskość naszego Patrona Św. Jana Pawła II w 100. rocznicę urodzin oraz tak długo oczekiwaną uroczystość beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kard. St. Wyszyńskiego, który tak mówił o kończącym się roku: „Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło.”

Raz jeszcze przekazując podziękowania, Wszystkim życzę by kolejny 2020 rok przeżyć z Bożym błogosławieństwem, by z Jego mocą ofiarowaną nam podczas każdej Eucharystii, bez obaw, z nadzieją i miłością stanąć na straży świętej wiary Kościoła katolickiego.

Króluj nam Chryste!

Szczęśliwego Nowego Roku!

Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce