WIELKIE OCZY PIELGRZYMUJĄ DO MARKOWEJ

W sobotę, 23 czerwca z inicjatywy POAK w Wiekich Oczach odbyła się pielgrzymka parafialna  do Markowej. Rozpoczęła się Mszą św., po czym autokarem wyruszyliśmy w drogę pod przewodnictwem naszego ks. proboszcza Józefa Florka.  Po drodze wstąpiliśmy do Bazyliki Kolegiackiej Ducha Świętego w Przeworsku, gdzie nawiedziliśmy Sanktuarium Bożego Grobu, a ks. Proboszcz opowiedział historię i opisał elementy wystroju tego miejsca.

O godz. 10 byliśmy już u celu w  Muzeum Rodziny Ulmów w Markowej. Przewodnik przedstawił nam tło historyczne  wydarzeń oraz tragiczny los rodziny poświęcającej swoje życie dla ratowania Żydów. W Muzeum mogliśmy podziwiać  licznie zgromadzone multimedialne elementy pozwalające przybliżyć  zwiedzającym  tamte czasy okupacji.

Kolejnym etapem naszego pielgrzymowania było nawiedzenie w Krzemienicy grobu śp. ks. Józefa Kluza, wieloletniego naszego Proboszcza, tu odbyliśmy modlitwy za  zmarłego kapłana. Na dłuższy postój zatrzymaliśmy się w Łańcucie. Można było odpocząć na terenie parku zamkowego lub zrobić drobne zakupy.

Zwieńczeniem  pielgrzymki było  symboliczne świętowanie 30 rocznicy święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcza. Były  życzenia, kwiaty i tort, a Jubilat zaprosił wszystkich na wspólne kiełbaski z grilla.

Bóg zapłać wszystkim uczestnikom  za wspólnie spędzony czas i podjęty  trud pielgrzymowania.

Anna