DIECEZJALNA PIELGRZYMKA AKCJI KATOLICKIEJ DO WARSZAWY

22 czerwca 2024 r. odbyła się diecezjalna pielgrzymka Akcji Katolickiej archidiecezji przemyskiej do Warszawy, gdzie głównym punktem tej pielgrzymki było Sanktuarium Narodowe św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej.

Po dotarciu do sanktuarium, pielgrzymi wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił asystent diecezjalny, ks. prał. Józef Niżnik.

W homilii podkreślił znaczenie św. Andrzeja Boboli, jego niezłomną wiarę oraz odwagę w głoszeniu Ewangelii. Po Mszy Świętej, pielgrzymi mieli możliwość przed relikwiami świętego, osobistej modlitwy za przyczyną św. Andrzeja Boboli.

W programie pielgrzymki było też zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej i Panteonu Wielkich Polaków, a także wizyta i złożenie wiązanki przed grobem Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Zwiedziliśmy również muzeum w dolnym kościele, gdzie w 9. salach oprowadzający nas wolontariusze opowiadali historię ks. Jerzego Popiełuszki.

Pielgrzymka była pełna duchowych przeżyć i głębokich refleksji. Uczestnicy, zebrani z różnych części archidiecezji, wyruszyli z intencjami modlitewnymi, dziękczynnymi i prośbami, które chcieli złożyć przed patronem Polski i patronem akcji katolickiej naszej archidiecezji, św. Andrzejem Bobolą.

Cała pielgrzymka była nie tylko czasem modlitwy i refleksji, ale również okazją do pogłębienia więzi z innymi członkami Akcji Katolickiej oraz umocnienia się w wierze.

Obyśmy wracając do swoich domów mogli z nowymi siłami duchowymi, być gotowi do dalszego świadectwa wiary w codziennym życiu.

Za pomoc w organizacji tej pielgrzymki pragniemy serdecznie podziękować pani Elżbiecie Olejnik, członkowi Zarządu KIAK z archidiecezji warszawskiej.