BYĆ POLAKIEM. ROZPOCZYNAMY NOWENNĘ ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. JANA PAWŁA II

W najlepsze trwa walka z Kościołem, ostatnio kolejny raz, rozniecona poprzez ekrany kinowe. Naszym antidotum, ale też jako nasze oddanie i troskę o to co ojczyste, jest podjęcie nowenny przed zbliżającymi się rocznicami 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i inauguracji pontyfikatu oraz 1 rocznicy ustanowienia Św. Jana Pawła II – Papieża Patronem Akcji Katolickiej w Polsce, przypadającymi 22 października br. Podejmujemy ją przywołując nauczanie jednego z najwybitniejszych Polaków, Polskiego Papieża, syna polskiej ziemi Karola Wojtyły. Za jego wstawiennictwem, będziemy wypraszać łaski w 100 rocznicę odzyskania niepodległości Polski.

Do większości Diecezjalnych Instytutów i Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej dotarła już publikacja „Być Polakiem”, której I część to dziewięć refleksji, stanowiących formę nowenny. Na kolejne dni począwszy od 13 października proponujemy wypowiedzi Św. Jana Pawła II, połączone refleksją Asystenta Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej ks. dr Jana Bartoszka. Pierwszego dnia zatrzymamy się nad rozumieniem patriotyzmu do ojczystej ziemi, tematem drugiego dnia będzie „Chrystus jako klucz do zrozumienia dziejów narodu”, „Praca to znaczy człowiek” to temat dnia trzeciego. Czwarty przyniesie zatrzymanie nad „Szkołą jako kuźnią cnót społecznych”, piątego dnia będziemy próbować zrozumieć „Miłość rolnika do ziemi” i wypraszać dla niech potrzebne łaski. I dalej w kolejne dni nasza nowenna z tematami: „Trzeźwi ku niepodległej”, „Rodzina – podstawowa komórka narodu”, „Serce narodu bije w sercu Matki” po dzień ostatni i „Niepodległość jako trudny dar wolności”.

W załączeniu przekazujemy Państwu do wykorzystania I część publikacji z proponowaną nowenną, litanią do Św. Jana Pawła oraz Aktem oddania Akcji Katolickiej. W związku z dużym zainteresowaniem planujemy dodruk tego „wyjątkowego modlitewnika”.  Zapotrzebowanie na kolejne zamówienia, tylko poprzez prezesów DIAK, prosimy kierować do biura krajowego Akcji Katolickiej.

BYĆ POLAKIEM część I do odprawienia w formie nowenny

Króluj nam Chryste!

Urszula Furtak,
prezes Akcji Katolickiej w Polsce