BEATYFIKACJA RODZINY ULMÓW – INFORMACJE

Informacje dla uczestników z terenu Archidiecezji Przemyskiej

Informacje dotyczące ogólnych zasad uczestnictwa w uroczystościach beatyfikacyjnych w dniu 10.09.2023 i zgłaszania pielgrzymów oraz parkowania autokarów i samochodów osobowych z Archidiecezji Przemyskiej

  1. Wierni z Archidiecezji Przemyskiej zgłaszają swój udział w uroczystościach beatyfikacyjnych do księży swojej parafii. Ksiądz proboszcz poinformuje o szczegółach wyjazdu grupowego (skąd, o której godzinie, itd.). W stosownym czasie, po konsultacjach z Biurem beatyfikacyjnym działającym przy Kurii Metropolitalnej, przekaże zgłoszonym osobom bilety do sektora i informację o miejscu parkingowym.
  2. Pielgrzymi indywidualni wybierający się własnymi środkami transportu, również proszeni są o zgłoszenie swojego udziału w uroczystościach beatyfikacyjnych do miejscowego księdza w celu otrzymania od niego kart wstępu do wyznaczonych sektorów.
  3. Wiernych z pobliskich parafii zachęcamy do uczestnictwa w pieszych pielgrzymkach do miejsca uroczystości. Uczestnicy pielgrzymek po wcześniejszym zgłoszeniu u ks. proboszcza, za jego pośrednictwem otrzymają także indywidualne karty wejścia do wyznaczonych sektorów.
  4. Zgłoszeń, zarówno indywidualnych jak i grupowych, do księży proboszczów z parafii miejsca zamieszkania należy dokonywać do 31 lipca br.
  5. Wejście do sektorów będzie możliwe wyłącznie z kartą wstępu. Osoby, które nie będą jej miały, muszą liczyć się z ewentualnością, iż będą uczestniczyć w uroczystości poza sektorami, tzn. w znacznej odległości od ołtarza.
  6. Przyjazd lub dojście pielgrzymów należy tak zaplanować, aby zająć miejsca w wyznaczonym sektorze do godz. 8.00. (względy bezpieczeństwa, a jednocześnie o tej godzinie rozpocznie się program uroczystości beatyfikacyjnych)
  7. Z powodu bardzo ograniczonych możliwości parkowania w Markowej, informujemy, że:

– trasa dojścia z miejsca zaparkowanego autokaru do placu beatyfikacyjnego może wynosić od 1 km. do 4 km.

– pielgrzymi przyjeżdżający samochodami osobowymi, muszą liczyć się z tym, że zostaną skierowani na parkingi oddalone od placu beatyfikacyjnego nawet do 10 km.

Stąd też usilnie zachęcamy do korzystania z przyjazdów grupowych autokarami.  

Jako członkowie Akcji Katolickiej, będziemy pielgrzymować na Beatyfikację wspólnie z parafianami. Włączmy się w organizację i zachęćmy też innych w parafii do wyjazdu na tą uroczystość.

Więcej informacji na oficjalnej stronie www