BĄDŹMY ORĘŻEM MODLITEWNEJ NADZIEI, POKOJU I POCIESZENIA

W obliczu narastającego niepokoju i coraz bardziej rozprzestrzeniającej się nowej choroby Covid -19 jednoczymy siły w wspólnotowej modlitwie o powstrzymanie koronowirusa i ochronę naszych rodzin, Polski, Europy i całego świata.

Zachęcam do modlitwy różańcowej oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia. Nasze intencje kierujmy przyzywając Trójcy Przenajświętszej i Niepokalanego Serca Maryi.

W kontekście epidemii koronawirusa i przeżywanym roku Eucharystii zauważamy, że w niej to otrzymujemy duchową moc i siłę do pokonywania trudności. Ona umacnia w nas nadzieje i daje pocieszenie. Pokój serca umożliwia dalsze życie.

Zwracam się do wszystkich zaangażowanych w działalność Akcji Katolickiej o właściwe zachowanie się i wymaganą ostrożność. Bądźmy przykładem i inicjatorem potrzebnej modlitwy, ale też niezbędnej możliwej pomocy. Do wszystkich w naszym akcyjnym kręgu Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii zwracam się z prośbą o rozpoznanie w najbliższym środowisku nowych osób, którzy z racji wieku i ostrożności pozostają w swoich domach, aby nie pozostali bez Bożego pokarmu.

Wikariusz papieski kard. Angelo De Donatis 11 marca zachęca wiernych do Dnia Postu i Modlitwy w intencji chorych na koronawirusa, tych, którzy się nimi opiekują, oraz za nasze wspólnoty, by dawały w tym momencie świadectwo wiary i nadziei – napisał w liście.

 

Urszula Furtak
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce