AKCJA KATOLICKA DEKANATU ŻOŁYŃSKIEGO WŁĄCZYŁA SIĘ W AKCJĘ „RÓŻANIEC DO GRANIC”

Słoneczny poranek 7. października. Święto Matki Bożej Różańcowej. Pierwsza sobota miesiąca. Mniejsze i większe grupy pielgrzymów wyruszają autokarami, busami, samochodami osobowymi, motorami, pieszo w kierunku granicy Polski, by opleść ją modlitwą różańcową.

Wśród osób, które pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie organizatorów akcji „Różaniec do granic” wielu członków Akcji Katolickiej. Do Matki Bożej Kalwaryjskiej na Kalwarię Pacławską przybyli przedstawiciele Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej dekanatu żołyńskiego z Bud Łańcuckich, Chodaczowa, Wólki Grodziskiej, Zmysłówki i Żołyni.

Pielgrzymi najpierw uczestniczyli w konferencji maryjnej. Następnie wzięli udział we Mszy świętej pod przewodnictwem ks. abp. Adama Szala. Po adoracji Najświętszego Sakramentu, odmawiając różaniec święty, wyruszyli w kierunku odległej o kilka kilometrów wschodniej granicy naszego kraju. Modlitwą „w drodze” ukazywali swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich, odpowiedzialności za losy Ojczyzny i całego świata.

Po raz kolejny w tym roku członkowie Akcji Katolickiej dali świadectwo, że są autentycznymi świadkami wiary, a swoim życiem pokazują, że słowa „Idźcie i głoście” są ich udziałem.

Po odmówieniu czterech części różańca świętego oraz koronki do Bożego Miłosierdzia i z błogosławieństwem księdza arcybiskupa wróciliśmy do naszych domów umocnieni wiarą i pełni nadziei, że Matka Boża Różańcowa uprosi miłosierdzie u swojego Syna Jezusa Chrystusa dla nas i całego świata.

Agnieszka Krauz