26 MAJA WYBIERAMY CHRZEŚCIJAŃSKIE WARTOŚCI

Napawa troską coraz bardziej wynaturzony świat i Europa, w której zaginęły wszelkie podstawy moralnego porządku. Spoglądamy na naszą Niepodległą i zadajemy sobie pytanie: Jak radować się wolnością, kiedy tak jak przed stu laty osacza Polskę tylu zakłamanych ludzi? Radujących się z podłego poniżania i urągania ciągle katolickiemu społeczeństwu. Czas zatrzymać to przeświadczenie o bezkarności i wyjątkowym zdziczeniu. Wbijania się siłą i podstępem do naszych rodzin, szkół naszych dzieci, polskiej kultury i tradycji, prawa i gospodarki.

Drodzy Członkowie Akcji Katolickiej, Bracia i Siostry w Chrystusie, jesteśmy współodpowiedzialni za prawo. Zrzućmy ten balast zła i gloryfikowania mniejszości. Powiedzmy NIE kolejnej targowicy i seksualizacji naszych dzieci. Powiedzmy NIE prawu, które przestaje być prawem. Nie pozwólmy na spełnienie marzeń postkomunistów i uzurpatorów.

Najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego stają się zatem przedmiotem szczególnej troski i czynnego zaangażowania wszystkich świeckich członków Kościoła. Dawanie świadectwa przeobrażania rzeczywistości społecznej mocą Ewangelii było zawsze wyzwaniem a dziś, w obliczu wprowadzania prawa przewracającego naturalny porządek świata, staje się dla katolików w całej Europie zadaniem priorytetowym.

Święty Jan Paweł II, ewangeliczny świadek sprawiedliwości i pokoju, wielokrotnie podkreślał i wskazywał nam na ważność dokonywanych wyborów. Prośmy o wstawiennictwo naszego Świętego Patrona oraz Św. Patronów Europy, aby na nowo wnieść w jej życie społeczne ewangeliczne orędzie, poszanowanie życia, sprawiedliwości i pokoju. Możemy to uzyskać idąc do urn wyborczych wybierając chrześcijańskie wartości.

Króluj nam Chryste! Zawsze i wszędzie!

W imieniu Zarządu Akcji Katolickiej w Polsce,
Urszula Furtak, prezes